Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

je jednou z foriem dobrovoľnej záujmovej činnosti žiakov a je každoročne vyhlasovaná a organizovaná ako postupová súťaž. Jej cieľom je prehlbovať, rozširovať a upevňovať komunikačné zručnosti žiakov v slovenskom jazyku, rozširovať ich záujem o sebavzdelávanie a samostatnú tvorivú činnosť, zvyšovať záujem o literatúru a umožňovať porovnanie vedomostí a zručností žiakov v rámci regiónov i na celoštátnej úrovni.

Talentovaní študenti našej školy súperili v školskom kole v prvý decembrový deň. Práca s textom, štylistické a rečnícke zručnosti rozhodli o víťazoch:

v kategórii A

1. miesto: Kristína Kinová, 4. A
  2. miesto: Veronika Repková, 3. A,

v kategórii B

1. miesto: Diana Fedorčáková, 1. B
  2. miesto: Dominika Domaracká, 1. A
  3. miesto: Bianka Hančikovská, 2. A.

Úspešnými riešiteľmi olympiády boli aj Viktória Dulová, Tatiana Kuncová, Veronika Sinčáková, Vladimír Máté, Richard Levkiv a Sára Chalová.